התקשרו עכשיו:
0545-742352  בוואטסאפ

​חוות דעת לצבא- כל המידע
זקוקים לסיוע לגבי הצבא? פנו כאן
*ניתן להיפגש אונליין בזום*


"אמיר עזר לי רבות בהתדיינות עם הצבא ועזר לי לוודא שאשרת בסביבה כמה שיותר מתאימה עבורי ולא בקרבי. הוא אדם אדיב מאוד ומומחה בתחומו-נהניתי מאוד לעבוד איתו!!"

דוד כותב על אמיר שפר, היועץ בנושא גיוס וצבא. מתוך אתר 'איזי' המדרג את אמיר שנה אחר שנה עם שביעות רצון של למעלה מ- 95%!

מהו תפקידו של הפסיכיאטר הצבאי?

פסיכיאטר הנו רופא. 
בבעיות רגשיות חמורות, הפסיכיאטר הצבאי קובע את הפרופיל הנפשי. וכן קובע תרופות פסיכיאטריות לחיילים.

חוות דעת פסיכיאטרית, מהו תפקידו של הפסיכיאטר האזרחי?
פסיכיאטר אזרחי, הנו רופא שנמצא בקהילה ובודק אזרחים. נותן אבחנות נפשיות ורושם תרופות פסיכיאטריות.

מתי נדרשת חוות דעת פסיכיאטרית לצבא?
עקב הרפורמה שנערכה בצבא, רוב הפניות היום אין צורך בחוות דעת פסיכיאטרית, אלא במקרים חריגים מאוד, כגון אישפוזים פסיכיאטרים, תרופות פסיכיאטריות וכיו"ב.

האם הפסיכיאטר הצבאי מחויב לפסיכיאטר האזרחי?
לא. רק הקב"ן בצבא מחליט אם להפנות לפסיכיאטר.
בעיה נוספת, שהפסיכיאטר האזרחי אינו מכיר כלל את המערכת הצבאית ואת ההשלכות. יש הבדל משמעותי בהחלטות בתוך הצבא, למול האזרחות.
וגם היום בצבא, פחות נעזרים בפסיכיאטרים, עקב רפורמה בבריאות הנפש שנערכה בצבא.

האם כל חייל יכול לפנות לפסיכיאטר בצבא?
פרופיל נפשי יכול להיקבע בהמלצת אמיר שפר, יועץ בכיר בנושא צבא, או קבן צבאי, ונידרש אישור של פסיכיאטר צבאי. וזאת לאחר מספר מפגשים.

כיום, בצבא פחות נעזרים בפסיכיאטרים, עקב הרחבת הסמכויות של הקב"ן. הסיבה לכך קשורה למספר מאפיינים:
1. פרופיל נפשי לרוב אינו נותן הקלות משמעותיות לחייל (מלבד פרופיל 45. פירוט בהמשך). לעומת זאת לקבן היום יש סמכויות נרחבות לסיוע מיידי.
2. הרצון להימנע מתיוג פסיכיאטרי של בעיות נפשיות הרשום במערכת ולעיתים נתינת תרופות פסיכיאטריות.
3. איכות השירות- מאחר ומדובר במפגש עם רופא, מדובר לרוב 
במפגש מאוד קצר ומורכב. ורוב בני הנוער, מתקשים להתמודד עם מפגש זה. מדובר במפגש ללא ההורים. לכן הוחלט כי את רוב ההחלטות יקבל הקב"ן, מלבד במקרים חריגים.

איך הקב"ן עוזר לחיילים?
המפגש עם הקבן לעומת המפגש עם הפסיכיאטר, הוא מפגש ארוך יותר ולרוב יש בו שיח פתוח יותר.
חשוב להבין, היום, לרוב אין כלל צורך להוריד פרופיל נפשי. אלא אנו משנים את סעיפי הקה"ס (קהס= קשיי הסתגלות).
באמצעות שינויי סעיפי הקהס הקבן יכול להתערב באופן מיידי (ממש ב'לחיצת כפתור' במפגש עצמו) האם המתגייס, המלשב או החייל יהיו בקרבי או לא, יעברו קורס או לא, המרחק של הבסיס מבייתם, בסיס פתוח או סגור, טירונות מיוחדת, ואפילו מספר האפטרים שתצא במשך השבוע.

אמיר שפר כיועץ בכיר בנושא גיוס וצבא מסייע בתחומים אלו, עקב היותו בעבר קבן ויועץ במשרד הביטחון. ניסיון של למעל מ- 20 שנה עם המערכת הצבאית והנו גורם מוכר מאוד המסייע לרבים.

ליאור כותבת באתר 'איזי' על אמיר שפר:
"נעזרתי באמיר כדי לקבל הקלות/פטור מהצבא בעקבות חרדות ופחדים שיש לי. קיבלתי שירות צבאי סדיר בלי טירונות, בלי שמירות ובלי נשק. ממליצה מאוד!"
---
"המלצה מאוד חמה על אמיר , הצליח בתוך זמן קצר לערער על קביעת קב"ן ראשונית, להפגיש את הבן המלש"ב עם פסיכיאטר צבאי (ועדת כושר) שבסופה הורד פרופיל מ - 72 ל 45 בתוספת המלצה ללינת בית
(יומיות). תודה אמיר!"  דניאל מ.

דניאל ממליץ על  אמיר שפר מתוך אתר 'איזי'.
---
"פניתי לאמיר ובקשתי עזרה בכדי שחרור מהצבא עקב בעיות כאלו ואחרות , חשוב לציין שהוא קבע איתי פגישה בדחיפות היה מאוד קשוב והבין את הבעיות שיש לי , ניסה כמה שיותר לעודד ונתן חוות דעת בהתאם הדבר אשר עזר לי ממש !". סאלי ה.
---
"פניתי לאמיר בנוגע לגיוסו של בני לצה"ל. כבר בשיחתנו הטלפונית , הרגשתי שאמיר אמפטי, קשוב, מכיל ושהגעתי למקום הנכון. כשניפגשנו, אמיר היה מאדדדד מקצועי, אמין, ישר והרגשתי שמבין את מצבו של בני. יצאתי מהפגישה עם אמיר רגועה, נינוחה ובתחושה שיש על מי לסמוך!! ממליצה לכל הורה שיש לו הספק הקטן לגביי התנהלות בנו/בתו, לפנות לאמיר ובטוחה שאמיר יסייע !! אמיר, תודה רבה❀ ". חן ג.

פנו כאן לאמיר לסיוע מיידי לגבי פרופיל וקה"ס

השפעת הפרופילים הנפשיים על המתגייס או החייל:
שימו לב כי ברוב המקרים נקבע פרופיל 72, או 64 נפשי. רק במקרים חריגים יקבע פרופיל 45 נפשי.

-פרופיל 72 נפשי- המלשב או החייל נמצא עם קשיים רגשיים מינוריים, אך ניתן לשרת כלוחם.

פרופיל 64 נפשי- קשיים רגשיים שונים. הפרופיל מגביל חלק מהקורסים, אך ניתן להיות תומך לחימה.


פרופיל 45 נפשי- פסול קורסים. שירות קרוב לבית בתפקיד משרדי 'פשוט'. לרוב ייקבע התש 3 או התש 4- חובה על 3-4 אפטרים בשבוע (או קהס 43 = 3 אפטרים).

- פרופיל 25
מתנדבים. מי ששוחרר מהצבא על רקע רפואי או נפשי


פרופיל 24 נפשי יכול להינתן בהתאם להמלצה של אמיר שפר, יועץ בכיר לצבא, כאשר המלש"ב (מועמד לגיוס), סובל מקשיים רגשיים משמעותיים כגון מחרדות, טראומה, או דיכאון וכיו"ב. הנער מעוניין להתגייס, אך על מנת שיתגייס עליו למצות תהליך טיפולי אצל אמיר שפר. בשלב זה ייקבע דח"ש (דחיית שירות), בהמלצת אמיר. עם שיפור מצבו הנפשי אמיר יוציא חוות דעת ובה המלצה לשינוי הפרופיל הצבאי של הנער.

- פרופיל 21שחרור מהצבא על רקע רפואי, או נפשי. ניתן להתנדב או לשרת שירות לאומי.

כאמור עקב המורכבות של התאמת פרופיל,  לרוב הקבן קובע קהס ועוזר להתאים את השירות לקשיים של המלשב (מועמד לגיוס), ללא כל התערבות נוספת. וההחלטות נערכות במפגש עצמו ולכן מאוד חשוב להיות מוכנים למפגש זה. בטרם מפגש עם קבן/פסיכיאטר, רצוי לקבוע בהקדם עם אמיר שפר.

לאמיר שפר ניתן לפנות כאן.

במה אמיר שפר יכול לעזור?
ניסיונו של אמיר כיועץ בכיר לגיוס ולצבא, נשען על 20 שנות וותק כקצין בריאות הנפש (קב"ן) ויועץ במשרד הביטחון. הידע והניסיון של אמיר, לצד חוות דעת מקצועיות, מובילות לתוצאות מוכחות -למעלה מ- 95% שביעות רצון באתר 'איזי':
"בזכות אמיר הצלחתי לצאת משירות קרבי ולקבל תפקיד שאני רוצה.
לא הייתי מצליח לצאת מהתפקיד הזה בלי העזרה שלו"
     אופיר, אתר 'איזי'


אמיר  מסייע בחוות דעת לפרופיל, קה"ס, ייעוץ וטיפול:
1. חוות דעת מאמיר שפר מחייבת את הקב"ן בצבא לפגוש את החייל בדחיפות ולהתייחס להמלצותיו, וזאת במקרים של בעיות רגשיות דחופות
2. חוות דעת והמלצה לקהס לשם פסילת שירות קרביהתערבות בשינוי קה"ס (קשיי הסתגלות), הת"ש, ו/או שינוי פרופיל, ו/או שינוי תפקיד
3. אמיר שפר יכול לחייב את לשכת הגיוס להיפגש עם המלשב (מועמד לגיוס) בטרם השירות הצבאי, במקרים של בעיות רגשיות דחופות
4. סיוע והכנה במפגש המורכב עם הקבן ו/או הפסיכיאטר הצבאי
5. גימל נפשי, בשיתוף ביקור רופא
6. הכנה רגשית לקראת הגיוס הצבאי למתגייסים
7. טיפול רגשי בזמן השירות הצבאי
8. גיוס מחדש לצבא לאחר שחרור על 21 נפשי, או קהס 60, ו/או המלצה להתנדבות לצבא

אנו כאן בשבילך | דיסקרטיות מלאה 
לכל שאלה- ניתן לפנות במייל כאן.אני לפני גיוס. רוצה להתגייס לצבא אבל אני חושש מהטירונות. איך אני מוריד פרופיל לטירונות קלה?
אין צורך להוריד פרופיל. אתה יכול להגיע עם חוות דעת של אמיר שפר ללשכת הגיוס עם המלצה בנושא.
כיום, ההמלצה מתייחסת לשינוי קה"ס- התערבות זו, הן לגבי סוג הטירונות, מספר היציאות הביתה, קירבה לבית, פסילת קורסים, פסילת קרבי וכיו"ב.


הכנה רגשית לגיוסלחצו כאן    
לאמיר שפר ניתן לפנות 
כאן

יש לי פגישה עם פסיכיאטר צבאי, מה הפסיכיאטר ישאל אותי?
הפסיכיאטר הצבאי אמור לעשות הערכה מעמיקה של הבעיות הנפשיות שלך, לתת אבחנה ובמידת הצורך תרופות.
לצערי, הרבה פעמים המפגש עם הפסיכיאטר בצבא, הוא מפגש קצר מאוד. שבו הפסיכיאטר בעיקר עובר על מסמכים, בעיקר על חוות הדעת שלי, או של הקבן הצבאי. שואל מספר שאלות ומקבל במקום החלטה.
לאור התהליך המורכב ולעיתים הלא נעים, רצוי לפנות להכנה למפגש לאמיר שפר.

שפר אמיר
, הנו מנהל המכון. 
יועץ בכיר בנושא גיוס וצבא. ובעל ניסיון עשיר של 20 שנים בתחום הצבאי, הן כקצין בריאות הנפש (קב"ן) והן כיועץ במשרד הביטחון. תפקידיו המגוונים, והידע הרב שרכש לאורך השנים, הובילו לסיוע רב למלש"בים (מועמדים לשירות) ולחיילים. 
סודיות מובטחת- דיסקרטיות מלאה

פגשתי פסיכיאטר בצבא והוא קבע לי רק פרופיל 64 ואני חייב להיות קרוב לבית, מה אני יכול לעשות?
פרופיל 72 נפשי וגם פרופיל 64 נפשי, אין להם משמעות לגבי הבסיס שבו תשרת. בנוסף, הפרופיל פוסל קרבי, אך אינו פוסל מתפקידי תומך לחימה, כגון חימוש, מכונאי טנקים וכדומה.
פנו עוד היום לאמיר שפר לסיוע מיידי, על מנת לבחון את בעיותך הרגשיות.

"פניתי לאמיר עקב מצוקה הגעתי אליו בשביל שיעזור לי עם המלצה לפטור מצה"ל אמיר דאג להכל היה כל כך נחמד דאג להמלצה יפה הצליח להוריד ממני את כל הלחץ שהיה עלי בסוף קיבלתי את הפטור רק בעזרתו".  אביאל א.

"לאחר פגישה עם אמיר הוציא לי חוות דעת לצבא ובעקבות כך הוזמנתי לקבן צבאי ושוחררתי משירות צבאי, אני ממליץ בחום על אמיר, הוא סופר נחמד ומאוד מקצועי". ניב ב.

"הגענו לאמיר בשלב של חרדה גדולה ובלבול מהמערכת הצבאית- גילינו אדם סופר מקצועי ומנוסה, לאורך כל התהליך ליווה והדריך אותנו במסירות, בהקשבה, בסבלנות ובזמינות מלאה לכל שאלה/ מכשול שעלה בדרך. ואכן אמיר הצליח להתאים את השירות הצבאי לצרכיו של בננו. אנו מאוד מעריכים וממליצים בחום על שירותיו". אורלי פ.

"אמיר עזר לי מאוד בתהליך הירידה מקרבי. חוות הדעת הרפואית הייתה עניינית ואיכותית + הייעוץ האישי שלו לקראת שיחות חשובות בצבא".  נועם ס.

"אמיר היה לכל אורך הדרך מאוד מקצועי, נתן הרגשה שיש על מי לסמוך. ניכר כי יש לו הרבה מאוד ניסיון. ממליצה מאוד לכל מי שמרגיש אבוד לפני הגיוס מול המערכת הצבאית, או מי שזקוק לטיפול בתחום ריגשי אחר". עדי ת.


שוחררתי מהצבא ואני מעוניין לחזור ולהתגייס
כל מלש"ב אשר שוחרר בטרם גיוסו (פרופיל 21/ קה"ס 60- אי התאמה) ואף חיילים בסדיר אשר שוחררו (פרופיל 21), רשאיים להתנדב או לבצע שירות לאומי.
במידה וסיבת השיחרור נבעה על רקע רפואי, יש להציג מסמכים רפואיים עדכניים, המראים על שיפור במצבך (ייעוץ רפואי של מנהל מחלקה).
במידה וסיבת השחרור נבעה על רקע נפשי, יש לפנות לאמיר שפר, לשם הערכה מחודשת של מצבך הנפשי. לעיתים, יש להיות בטיפול של הקב"ן האזרחי בזמן הפניה המחודשת לצבא. מדוע לפנות לעזרה מאמיר:
 
- ייחוד העבודה, הנו בסיוע במקרים מורכבים אשר מביא לתוצאות, כפי שניתן לראות בהמלצות הרבות עליו (שביעות רצון של למעלה מ- 95%!).
 
- מומחיות ייחודית בלבד של אמיר- בנוסף לעבודתו כקבן, אמיר כותב חוות דעת לבתי משפט. המשמעות של כך, הנה היכולת להעריך מאפייני אישיות לעומק ולשכנע את בתי המשפט בדרך השיקומית. כך אמיר פועל מול המערכת הצבאית- הערכה מעמיקה ומפורטת של מאפייני האישיות, המשכנעת לרוב את גורמי הצבא לפעול לאור המלצותיו. ואכן, שמו של אמיר הולך לפניו כגורם מקצועי מוערך במערכת הצבאית.
 
- ליווי וייעוץ של אמיר לכל אורך התהליך
 
- אכפתיות, דיסקרטיות, מעורבות, מקצועיות
 
- מוזמנים להיכנס כאן לכל ההמלצות על אמיר שפר (המלצות אמיתיות הנכתבות רק על ידי הלקוחות, באתר נפרד מאתר זה- אתר 'איזי')
 
 סודיות מובטחת- דיסקרטיות מלאה
איך להשתחרר מהצבא בלי כלא

ערעור על הקבא והדפר

שחרור מהצבא בלי כלא

ראיון אישי- טיפים להכנה לראיון האישי

הכנה רגשית לפני גיוס

הכנה רגשית ומנטלית ליום סיירות ושירות ביחידות מובחרות 


טיפים לצו הראשון- כל המידע לגבי הצו הראשון- 4 התחנות בלשכת הגיוס

קב"א ודפ"ר- כל המידע על בחינות הקבא והדפר


טיפים להורים למלש"ב וחיילים בסדיר 
 
לכל המידע על הורדת פרופיל צבאי ונפשי 
 
טיפול בזמן השירות הצבאי 
 
המפגש עם הקב"ן- עשה ואל תעשה
 שפר- ניסיון מוכח של 20 שנה
מבוגרים
 ❀ מתבגרים ❀ ילדים


לכל שאלה- לחצו כאן | טלפון ישיר- 0545742352 


מקצועיות וניסיון מוכח  
דיסקרטיות מלאה - סודיות מובטחת

 

 כל הנכתב כאן אינו תחליף לייעוץ, או טיפול רגשי, רפואי ו/או אחר

מפגש עם קבן שפר אמיר קבן
תגיות: מפגש עם קבן,פרופיל צבאי,קבן צבאי,פסיכיאטר אזרחי,קיבלתי זימון לקבן,פניה לקבן,איך מגיעים לקבן,מה להגיד לקבן,קבן שינוי פרופיל,איך קובעים פגישה עם קבן לפני גיוס,איך לקבוע פגישה עם קבן,שפר אמיר,

שפר- מכון לטיפול קוגניטיבי התנהגותי בחיפה והצפון